Boltzen Q-55SLampa LED Boltzen Q-55S

Lampa LED światła stałego z płynną regulacją mocy oraz temperatury barwowej w zakresie 3200–5600 K. Dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak tryb stroboskopowy czy programy imitujące różne źródła światła, gwarantuje kreatywną swobodę działania. Specjalna, wyjmowana soczewka umożliwia dostosowanie kąta świecenia.
Lampa światła stałego LED CAME-TV Boltzen Q-55S to niewielkie i kompaktowe źródło światła o wielkich możliwościach i szerokim zastosowaniu. Bogata zawartość zestawu oraz szeroki wybór dostępnych akcesoriów to tylko jedne z licznych aspektów czyniących ten produkt niezastąpionym narzędziem do pracy w studio i plenerze. W najnowszym, 55-watowym modelu zastosowano również wiele usprawnień niedostępnych w pozostałych lampach CAME-TV z tej samej serii.

Boltzen Q-55S oferuje możliwość dostosowania temperatury barwowej w zakresie od 3200 do 5600 K oraz mocy światła niezależnie od siebie – wyeliminowane zostały ograniczenia techniczne spotykane w lampach innych producentów. Ponadto, jako pierwszy model w serii Boltzen, oferuje także tryb stroboskopowy oraz kilka specjalnych programów, które w przekonujący sposób imitują różne źródła światła – między innymi ognisko, świece lub pioruny w trakcie burzy. Dokładna wartość temperatury barwowej, mocy światła oraz wskaźnik naładowania akumulatora wyświetlane są na ekranie LCD z tyłu urządzenia. Lampę cechuje dodatkowo wysokie CRI na poziomie 96, a parametry ustawione podczas pracy są zapisywane i przywracane po ponownym uruchomieniu.

Lampę wyposażono w zaawansowany chip LED COB – dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskać można dużo silniejszy strumień światła, niż w przypadku tradycyjnych LEDów. Użyte w konstrukcji lampy komponenty wyższej jakości umożliwiły dodatkowe podniesienie maksymalnej mocy o 10% względem starszego modelu F-55S – jest to więc najlepszy możliwy kompromis między silnym światłem a przenośnymi rozmiarami. Nowością jest także wbudowany moduł WiFi, który pozwala na zdalne sterowanie lampą z poziomu aplikacji na smartfona lub dedykowanego kontrolera CAME-TV (brak w zestawie). Niezmiennym elementem pozostaje mechaniczna soczewka, umożliwiająca regulację kąta świecenia w szybki i bardzo wygodny sposób.Obudowa lampy wykonana jest z wytrzymałego stopu aluminium oraz z tworzywa sztucznego. Wbudowany w lampę niewielki wiatrak skutecznie chłodzi źródło światła w trakcie pracy, a jednocześnie jest ledwo słyszalny z odległości około metra. Ważną częścią konstrukcji jest także solidny uchwyt w kształcie litery „U”, który – poza standardowym montażem na statywie – umożliwia także regulację kąta nachylenia lampy oraz zamocowanie jej pod sufitem dzięki dwóm mocnym śrubom. Jej dodatkowym atutem są matowe wrota ograniczające rozchodzenie się światła. Zależnie od potrzeb, można je szybko wymontować i zastąpić innymi, dedykowanymi akcesoriami, na przykład adapterem z mocowaniem Bowens (brak w zestawie), czy rozbudowanym kompletem filtrów kolorowych (brak w zestawie).

Lampa może być zasilana zarówno z dołączonego do zestawu zasilacza sieciowego, jak i popularnych akumulatorów Sony z serii NP-F (brak w zestawie). Takie rozwiązanie to gwarancja komfortu użytkowania – zależnie od potrzeb można podłączyć ją do sieci i nie martwić się o to, czy się rozładuje, lub podpiąć do niej akumulatory i cieszyć się przenośnym zestawem oświetleniowym. W odróżnieniu od starszych modeli, lampę CAME-TV Q-55S możemy zasilać nie jednym, a dwoma akumulatorami NP-F, dzięki czemu można osiągnąć jeszcze dłuższy czas pracy bez dostępu do stałego zasilania. Bazowy zestaw dopełniają dwa filtry dyfuzyjne oraz solidna, wygodna walizka, skutecznie chroniąca lampę i jej części w trakcie transportu i przechowywania.DOSTĘPNA RÓWNIEŻ W PAKIETACH 🡇
POLECANE AKCESORIA 🡇