Boltzen Q-55WLampa LED Boltzen Q-55W

Lampa LED światła ciągłego z płynną regulacją mocy oraz stałą temperaturą barwową. Dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak tryb stroboskopowy czy programy imitujące różne źródła światła, gwarantuje kreatywną swobodę działania. Specjalna, wyjmowana soczewka umożliwia dostosowanie kąta świecenia.
Lampa światła stałego LED CAME-TV Boltzen Q-55W to niewielkie i kompaktowe źródło światła o wielkich możliwościach i szerokim zastosowaniu. Bogata zawartość zestawu oraz szeroki wybór dostępnych akcesoriów to tylko jedne z licznych aspektów czyniących ten produkt niezastąpionym narzędziem do pracy w studio i plenerze. W najnowszym, 55-watowym modelu zastosowano również wiele usprawnień niedostępnych w pozostałych lampach CAME-TV z tej samej serii.

Boltzen Q-55W oferuje stałą temperaturę barwową 5600 K oraz możliwość płynnej regulacji mocy światła. Wyrażona w procentach intensywność strumienia oraz wskaźnik naładowania akumulatora wyświetlane są na ekranie LCD z tyłu urządzenia. Lampę cechuje dodatkowo rekordowo wysokie CRI na poziomie 96. Ponadto, jako pierwszy model w serii Boltzen, oferuje także tryb stroboskopowy oraz kilka specjalnych programów, które w przekonujący sposób imitują różne źródła światła – między innymi pioruny w trakcie burzy. Parametry ustawione podczas pracy są zapisywane i przywracane po ponownym uruchomieniu.

Lampę wyposażono w zaawansowany chip LED COB – dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskać można dużo silniejszy strumień światła, niż w przypadku tradycyjnych LEDów. Użyte w konstrukcji lampy komponenty wyższej jakości umożliwiły dodatkowe podniesienie maksymalnej mocy o 10% względem starszego modelu F-55W – jest to więc najlepszy możliwy kompromis między silnym światłem a przenośnymi rozmiarami. Nowością jest także wbudowany moduł WiFi, który pozwala na zdalne sterowanie lampą z poziomu aplikacji na smartfona lub dedykowanego kontrolera CAME-TV (brak w zestawie). Niezmiennym elementem pozostaje mechaniczna soczewka, umożliwiająca regulację kąta świecenia w szybki i bardzo wygodny sposób.Obudowa lampy wykonana jest z wytrzymałego stopu aluminium oraz z tworzywa sztucznego. Wbudowany w lampę niewielki wiatrak skutecznie chłodzi źródło światła w trakcie pracy, a jednocześnie jest ledwo słyszalny z odległości około metra. Ważną częścią konstrukcji jest także solidny uchwyt w kształcie litery „U”, który – poza standardowym montażem na statywie – umożliwia także regulację kąta nachylenia lampy oraz zamocowanie jej pod sufitem dzięki dwóm mocnym śrubom. Jej dodatkowym atutem są matowe wrota ograniczające rozchodzenie się światła. Zależnie od potrzeb, można je szybko wymontować i zastąpić innymi, dedykowanymi akcesoriami, na przykład adapterem z mocowaniem Bowens (brak w zestawie), czy rozbudowanym kompletem filtrów kolorowych (brak w zestawie).

Lampa może być zasilana zarówno z dołączonego do zestawu zasilacza sieciowego, jak i popularnych akumulatorów Sony z serii NP-F (brak w zestawie). Takie rozwiązanie to gwarancja komfortu użytkowania – zależnie od potrzeb można podłączyć ją do sieci i nie martwić się o to, czy się rozładuje, lub podpiąć do niej akumulatory i cieszyć się przenośnym zestawem oświetleniowym. W odróżnieniu od starszych modeli, lampę CAME-TV Q-55W możemy zasilać nie jednym, a dwoma akumulatorami NP-F, dzięki czemu można osiągnąć jeszcze dłuższy czas pracy bez dostępu do stałego zasilania. Bazowy zestaw dopełniają dwa filtry dyfuzyjne, filtr ocieplający (CTO) oraz solidna, wygodna walizka, skutecznie chroniąca lampę i jej części w trakcie transportu i przechowywania.POLECANE AKCESORIA 🡇