Crystal VCrystal V – bezprzewodowy transmiter obrazu

Zestaw nadajnika i odbiornika, realizujący bezprzewodową transmisję obrazu z kamery w jakości Full HD (1080p), na odległość maksymalnie 500 metrów. Urządzenia komunikują się ze sobą drogą radiową na częstotliwości ~5 GHz, oferują stosunkowo niskie opóźnienie w transmisji i umożliwiają także podgląd obrazu na smartfonach i tabletach z dedykowaną aplikacją.
Bezprzewodowy system transmisji wideo, umożliwiający przekazanie obrazu z kamery do monitorów podglądowych w jakości Full HD (1080p), na odległość maksymalnie 500 metrów. Urządzenia z zestawu korzystają z technologii transmisji 5G – komunikują się ze sobą na częstotliwościach w zakresie od 5.180 do 5.805 GHz, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie stosunkowo niskiego opóźnienia w przesyle obrazu. Na każdym z urządzeń znajdują się diody sygnalizujące zasilanie, połączenie między urządzeniami oraz status pracy. Dodatkowe gwint montażowe w nadajniku i odbiorniku umożliwiają przymocowanie transmiterów w wielu różnych miejscach, na wiele różnych sposobów.

Nadajnik wyposażono w przejściowy adapter V-Mount, dzięki któremu można zamontować go pomiędzy kamerą a akumulatorem, który ją zasila. Połączenie z urządzeniem nagrywającym odbywa się poprzez wejście SDI lub HDMI. Dodatkowe wyjście SDI umożliwia wygodne dołączenie monitora podglądowego do rigu – w ten sposób jeden akumulator V-Lock zasila aż trzy różne urządzenia. Dzięki dołączonemu do zestawu adapterowi możliwe jest także zasilanie samego nadajnika z mniejszych ogniw z serii NP-F. W jego obudowie przewidziano również port USB 5 V / 2 A do zasilania i ładowania innych urządzeń.W odbiorniku przewidziano dwa wyjścia – SDI oraz HDMI – służące do podłączenia monitorów, do których przekazywany ma być obraz. Nadaje on jednocześnie sygnał WiFi, który może być odebrany przez urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android – po pobraniu aplikacji producenta, możliwe jest odebranie obrazu na ekranie smartfona lub tabletu. Niewielki przycisk na obudowie pozwala na przełączanie między kanałem HDMI, SDI lub łączonym. Nadajnik wyposażono również w niewielki ekran OLED, pokazujący m. in. Aktualnie wykorzystywaną rozdzielczość i klatkaż transmisji. Do zasilania odbiornika potrzebny jest akumulator z serii NP-F (brak w zestawie).